
Geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza obiektów
Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna, sporządzona w wyniku geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, jest niezbędnym elementem potrzebnym do uzyskania pozwolenia na użytkowanie (tzn. odbioru budynku) wydanego przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru. Oprócz mapy z przeprowadzonej inwentaryzacji powykonawczej geodeta sporządza informację o zgodności usytuowania budowli względem ich projektowanej lokalizacji. Do sporządzenia takiej dokumentacji niezbędne jest przekazanie przez inwestora kserokopii pozwolenia na budowę wraz z wszystkimi decyzjami zmieniającymi, planu zagospodarowania terenu który jest elementem projektu budowlanego.
Pomiary geodezyjne przeprowadza się po zakończeniu budowy poszczególnych obiektów budowlanych w celu zebrania aktualnych danych o przestrzennym rozmieszczeniu elementów zagospodarowania działki lub terenu. Przewody podziemne i elementy podziemne budowli należy poddawać pomiarowi powykonawczemu po ułożeniu w wykopie, ale przed ich przykryciem (zasypaniem). Obowiązek zgłoszenia obiektów do pomiaru przed przykryciem spoczywa na zamawiającym i wykonawcy robót budowlanych.
Inwentaryzacja powykonawcza lub geodezyjny pomiar powykonawczy – zespół czynności technicznych (pomiarowych, obliczeniowych, kartograficznych) w geodezji, w wyniku których powstają dokumenty i bazy danych dotyczące usytuowania poziomego i pionowego obiektów budowlanych nadziemnych, naziemnych oraz podziemnych, pozwalający na określenie współrzędnych X, Y oraz rzędnych wysokości H mierzonych obiektów. Pomiary inwentaryzacyjne wykonuje się w oparciu o geodezyjną osnowę poziomą i wysokościową. Pomiar powykonawczy należy do grupy pomiarów bezpośrednich, czyli takich, które wymagają bezpośredniego kontaktu z przedmiotem pomiaru.

- Brzeska 19 55-200 Oława
- 504 217 441
- geodezja.geozak@gmail.com